Věc důvěry

Důvěra – těžko se získává, lehce se dá ztratit. Pokud ji ztratíte, trvá velmi dlouho než vám například blízký člověk začne znovu věřit.

Pokud vám lidé nedůvěřují, těžko si vybudujete kvalitní vztahy nebo najdete skvělou práci. Pokud s vámi lidé do něčeho jdou, potřebují vám věřit, potřebují zkrátka vědět, že to že se rozhodli pro vás, je pro ně správná volba.

V koučování s klienty je to každodenní proces, kdy lidé testují, zdali mi mohou věřit, zdali působím důvěryhodně. Od toho se pak odvíjí celá naše další spoupráce.

Jak se postarat o to, abychom působili důvěryhodně?

Nejde vlastně o nic jiného než být sám sebou co nejvíce to jde. Pokud často měníte názory, jste sami nevyrovnaní, něvěříte sami sobě, můžete na druhé působit chaoticky a to vyvolává jisté pochybnosti. Když jste vyrovnaní, spokojení s vlastním životem, vyzařujete něco magického, co na ostatní působí jako magnet. Okouzlí je síla vaší osobnosti, která spočívá především v tom, že to sami u sebe máte srované. Není to tedy žádné zvláštní kouzlo, jen je to zase o tom, jak se cítíte sami se sebou a jak to může působit navenek.

Sami můžete pociťovat, že když se cítíte dobře, najednou jako by i okolí k vám přistupovalo jinak než obvykle. Pro všechny lidi je přitažlivé, když potkají někoho, s kým se cítí dobře. Když se klientů ptám, co by si nejvíce přáli, často mi odpovídají KLID. Klid, myslí tím ten vnitřní, kdy jsou si sami sebou jistí natolik, že je ani věci přicházející zvenčí nerozhodí. Jak toho docílit?

Občas je potřeba se pozastavit nad svým životem  a objektivně si říci, jestli jste skutečně tam, kde chcete nyní být. A pokud ne, co proto potřebujete udělat, abyste se tomu alespoň částečně přiblížili. I v tom vnímám kouzlo koučování, které vám k tomu může poměrně dobře dopomoci. 🙂

Add A Comment